2.ZTJ Bystřice pod Hostýnem + 2.kolo 1.ligy družstev

Ve dnech 29.-30.9. se sešlo přes 80 minigolfistů na hřišti v Bystřici pod Hostýnem, aby zde prokázalo své schopnosti již v 2.kole 1.ligy. Pátečnímu tréninku příliš nepřálo počasí, které se však nakonec o víkendu umoudřilo a nebýt ranních mrazivých teplot, ani bychom nepoznali neúprosně se blížící podzim. První příčku v soutěži smíšených družstev obsadily MGC Jedovnice,

které každým kolem zvyšovaly svůj náskok a od třetího kola před sebe nepustily žádné družstvo. Zajímavý souboj se odehrál o druhé až čtvrté místo, kdy ještě před posledním kolem byly rozdíly tak malé, že se nedalo s jistotou říci, který tým si odnese jakou medaili. Nakonec stříbro získala MGC Olomouc "B", bronz KDG Tovačov. Bystřické "B" družstvo obsadilo až čtvrtou příčku, ale díky náskoku z 1.kola, které se konalo na začátku září v Holešově, se stále drží v čele tabulky. Soutěž seniorských družstev nepřinesla žádnou dechberoucí podívanou, od začátku bylo rozhodnuto o pořadí. Celý turnaj vedla MGC Olomouc, druhá byla KDG 2000 Ostrava, třetí MGC Jedovnice. Bramborovou medaili si odnesla 1.DGC Bystřice pod Hostýnem ve složení Ivan Roemer, Alena Pohajdová a Oldřich Mikulík. V ženské lize bystřický tým, ve složení Lenka Doleželová, Petra Kouřilová, Kateřina Tietzová a Silvie Svehlíková, potvrdil vynikající formu a zvítězil s obrovským náskokem nad druhým MGC Holešov a třetí MGC Olomouc. I v juniorských družstvech se ukázalo, že pomalu ale jistě roste juniorům konkurence v podobě mladých a nadějných hráčů 1.DGC Bystřice pod Hostýnem (Jiří Solař, Matěj Novák, Alena Doleželová), kteří společně s minigolfovou juniorskou veteránkou Silvií Švehlíkovou získali zlato, druhé místo obsadil MGC Holešov "B", třetí KDG 2000 Ostrava. Žákovská družstva jsou na Moravě zastoupena pouze dvěma týmy a to MGC Holešov a 1.DGC Bystřice pod Hostýnem. V tomto pořadí se také umístily na stupni vítězů. Po sedmi odehraných kolech přišel na řadu poslední finálový okruh, do kterého postupovalo 30% hráčů z každé kategorie. V mužích zvítězil s přehledem Radek Doležel (MGC Holešov) a se svými 172 údery se stal nejlepším hráčem turnaje. Stříbro získal Jan Láník (MGC Jedovnice) a konečně třetí příčku obsadil domácí hráč (který je zároveň i týmovým masérem :-D ) Pavel Doležel. Nejvyšší stupně vítězů v ženské kategorii obsadily domácí hráčky a to v pořadí Lenka Doleželová, Petra Kouřilová a Kateřina Tietzová. Kategorii nejstarších hráčů dominoval Jindřich Jašek (MGC Olomouc), následován Ladislavem Švihelem (MGC Olomouc) a Jiřím Karáskem (KDG Šternberk). Přední příčky juniorské kategorie opět obsadili jedni z našich nejlepších hráčů, Ondřej Mlčoch a Michal Stančík. Bystřický týmový kadeřník a extraligový hráč Daniel Dvořák skončil na místě pátém. A v neposlední řadě nesmím zapomenout zmínit umístění našich nejmladších hráčů - v žácích si stříbrnou medaili vybojoval Jiří Solař, v mladších žácích skončil Matěj Novák na čtvrtém a Alena Doleželová na osmém místě. A jestliže jste promeškali podzimní kolo 1.ligy, můžete se přijít podívat alespoň na jarní kolo extraligy, které se bude konat ve dnech 10.-11.5.2008 v rámci 2.Grand Prix. 1.DGC Bystřice pod Hostýnem "A" zde bude bojovat o přední příčky.