3.ZTJ Přerov (hala) + 3. kolo I.ligy družstev

Další souboj družstev 1.ligy se odehrál o víkendu 5.-6.4.2008. Mrazivé počasí mohlo všech 83 hráčů nechat chladnými, jelikož se přerovské hřiště rozkládá na nepříliš velké ploše ve sportovní hale Za mlýnem. Turnaj byl časově i psychicky velmi náročný, protože mnohdy mezi dráhami nebylo ani půl metru volného místa. V souboji smíšených družstev se bylo na co dívat až do posledního kola. Již od začátku bylo jasné, že se o zlatý post popere KDG Tovačov a 1.DGC Bystřice pod Hostýnem (posílená o Davida Schreibera a Břetislava Sedláčka z MGT Plupo Vratimov). Bohužel pro BpH z tohoto boje vyšel vítězně KDG Tovačov a dost zamíchal průběžným pořadím. 1.DGC Bystřice pod Hostýnem ztrácí jeden bod na vedoucí KDG Tovačov a ostatní týmy (MGC Jedovnice a MGC Olomouc) jsou v těsném závěsu, což přinese jistě zajímavý souboj na dalším ZTJ v Jedovnicích, který se koná ve dnech 24.-25.5.2008. Že 1.DGC Bystřice pod Hostýnem patří k nejúspěšnějším týmům, dokazují výsledky ze soutěže ostatních kategorií. Ženské družstvo (ve složení Kouřilová P., Tietzová K., Doleželová L.) si s náskokem 33 úderů (!!!) opět odneslo zlatý pohár a v průběžném pořadí má již šestibodový náskok nad druhým MGC Holešov. Taktéž žákovský tým (Solař J., Doleželová A., Novák M.) porazil MGC Holešov. Stejný tým v juniorské kategorii obsadil stříbrnou pozici a zatím vede průběžné pořadí. Kategorie jednotlivců nepřinesla žádné zvláštní překvapení mezi bystřickými hráči. V ženách si po rozstřelu rozdělily první dvě příčky Kateřina Tietzová a Lenka Doleželová. Petra Kouřilová obsadila 5.místo. Juniory vyhrál s přehledem Ondřej Mlčoch, i když dráha č.16 (trubka) mu dala trošičku zabrat (jestli byly údery v akční slevě, tak se není čemu divit). V mužích si až do předposledního kola držel bronzovou pozici Martin Mlčoch, kterému se finálové kolo příliš nepovedlo. Nicméně cena útěchy za 4. místo - kytka - sklidila doma větší úspěch než případný pohár. Naši nejmladší hráči vykazují turnaj od turnaje lepší výkony. V mladších žácích (do 12-ti let) Matěj Novák obsadil 3. místo a hned za ním skončila Alena Doleželová. Jiří Solař obdržel bramborovou medaili v kategorii žáci (do 15-ti let). A naopak, v nejstarší kategorii seniorů (45 a více let), se umístil Oldřich Mikulík na 15.pozici. Všem zúčastněným gratulujeme (není důležité vyhrát, ale zúčastnit se) a přejeme mnoho úspěchů a co nejméně úderů na dalším turnaji.